błotniki rowerowe

Co przyda się w przygodzie rowerowej?

Każda osoba, która w jakikolwiek sposób związana jest ze sportem, szuka sposobów na poprawienie komfortu podczas treningu. Na rynku pełno jest gadżetów służących każdej dyscyplinie. Na co warto zwrócić uwagę rozpoczynając rowerową przygodę?

Kask dla bezpieczeństwa

Rozważny rowerzysta to taki, który dba o swoje bezpieczeństwo. Kaski rowerowe to dział, który koniecznie trzeba odwiedzić, jeśli myśli się o rowerowych przygodach bez przykrych następstw urazów głowy. Kask powinien być przede wszystkim dopasowany rozmiarem. Tylko wówczas będzie on wygodny i da gwarancje odpowiedniego zabezpieczenia. Kask rowerowy w złym rozmiarze nie spełni swojego zadania podczas wypadku.

Licznik dla efektów

Rowerzyści, którzy przygotowują się do startu w zawodach i chcą uzyskać w nich jak najlepszy wynik, chcą znać efekty swojej pracy na treningu. Ważne dla nich jest tempo, w jakim pokonywali poszczególne odcinki drogi, przejechany dystans i czas, jaki na to poświęcili. Licznik rowerowey bezprzewodowy jest dobrym partnerem w drodze po sukces. Zapamięta parametry z poprzednich treningów i porówna je ze sobą. Model wyposażony w GPS zapamięta też przejechaną trasę i poprowadzi nią przy następnej okazji.

Błotnik dla komfortu

Nie ma złej pogody na trening. Czasem jednak warunki pogodowe mogą popsuć komfort i przyjemność, jakiej dostarcza uprawianie sportu. Wyrzucane spod opony grudki błota, które lądują na twarzy lub woda na plecach z pewnością nie należą do argumentów, które mogą zachęcić do aktywności. Błotniki rowerowe to coś, w co warto zainwestować, jeśli myśli się o wyprawach bez względu na pogodę.