Czy warto jeździć z urządzeniami takimi jak Mio Cyclo 100?

Coraz więcej osób jeździ na rowerach z licznikami, komputerami rowerowymi. Są to urządzenia mniej bądź bardziej rozwinięte. Wszystko zależy od ceny danego urządzenia. Czy jednak rzeczywiście warto się nimi interesować?

Przyjemność z jazdy na rowerze
Większość osób porusza się na rowerze głównie dla przyjemności. Nie można oczywiście zapominać o osobach jeżdżących na rowerze, ponieważ jest to najtańszy środek transportu.

Niektórzy uważają, że jazda z licznikiem rowerowym na przykład z Mio Cyclo 100 ma wpływ na atrakcyjność takiego spędzania wolnego czasu. Czy jest to jednak prawda? Otóż na wycieczkach rowerowych powinno się przecież cieszyć samą jazdą, a także krajobrazami, widokami jakie będą rowerzyście towarzyszyć.

Konieczność czy dodatek?
Mio Cyclo 100 i inne tego typu liczniki, komputery rowerowe powinny być traktowane jako dodatek, a nie konieczność. Oczywiście w trakcie rowerowych podróży w nieznane rejony, urządzenia z GPS mogą jak najbardziej być przydatne. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie są to urządzenia, bez których nie można się obejść.

Szczególnie jeśli ktoś zaczyna dopiero przygodę z jazdą na rowerze. Wtedy nie powinien od razu kupować licznika. Bez niego również można jeździć. Z czasem jeśli jednak będzie go brakować, to zawsze można zdecydować się na zakup. Na początek warto zainwestować w dobry kask rowerowy, pompkę, bidon z koszykiem. Resztę dodatków można dokupić później.