Dlaczego nie powinno się lekceważyć odzieży biegowej?

odzież do bieganiaW kontekście biegania zawsze na pierwszym miejscu pojawia się temat butów. Faktycznie, są one ważnym elementem tego sportu i wiele od nich zależy. Jednak równie kluczową rolę pełnią dedykowane ubrania dla biegaczy. Z pewnością wiedzą o tym osoby, które realizują trening maratoński.

Lepsza odzież – efektywniejszy trening

Odzież do biegania znacząco wpływa na komfort treningu. Osoby, które mają w zwyczaju sporadycznie wychodzić z domu na trzykilometrowe, spokojne przebieżki mogą tego nie zauważyć. Jedna k w przypadku pokonywania dłuższych dystansów – na przykład na 10 kilometrów, źle dobrane ubrania mogą być przyczyną wielu niedogodności. Za luźne spodnie, koszulka z kiepskiej jakości materiał – to może skutkować w różnego rodzaju otarciach i poczuciu dyskomfortu. Nie ma nic gorszego niż spadające podczas biegu spodnie albo zsuwające się ramiączka od stanika. A kto zmienił zwykły dres na profesjonalną odzież z pewnością przyklaśnie tej opinii.

Cechy dobrej odzieży sportowej

Szukając idealnego stroju do biegana warto szukać w produktach takich cech jak:
– wodoodporność,
– wiatroszczelność,
– lekkość,
– elastyczność,
– ciepło.
Ubrania do biegania należy dobrać również do panującej pory roku. Letnia odzież powinna być lekka i przewiewna, zapewniając skórze możliwość wentylacji i chłodzenia. Zimą z kolei warto wybierać kurtki typu softshell i bieliznę termoaktywną. Dobrze też, aby ubrania do biegania zawierały elementy odblaskowe.