Dobre spodnie do biegania – czym powinny się wyróżniać

Stare spodnie od wf-u będą dobre na początek przygody z bieganiem. Później gdy kondycja ulegnie poprawie i będą rozwijane coraz większe szybkości przyda się bardziej profesjonalna odzież.

W swojej szafie biegacz powinien mieć spodnie do biegania dopasowane na każda pogodę. Inne w zimie, inne latem. W ostatnim przypadku najlepiej postawić na krótkie, luźne i klasyczne spodenki na gumkę. Wypełnione są one specjalną siateczką przeciw obtarciom. Dobrze jeśli spodnie do biegania posiadają też dodatkowe kieszenie. Bez problemu schowamy w nich klucze czy telefon. Dobre na ciepłe letnie dni, są uniwersalne, zapewniają dobra wentylację.

Alternatywą dla spodenek mogą być legginsy. Tutaj może się jednak pojawić problem. Mnóstwo panów czuje bowiem wewnętrzny opór przed zakładaniem legginsów. Boją się oni społecznego ostracyzmu. Kompromisem niech będą więc spodnie do biegania z wbudowanymi legginsami. Zapomnij o dodatkowej bieliźnie. W tego typu spodenkach jest ona już wbudowana. Chroni przed obtarciami. Najważniejszy jest jednak wygląd. Spodenki nie obciskają tak luźno pośladków jak legginsy. Panowie mogą więc spokojnie wyjść w nich na ulicę.

Strój do biegania najlepiej kupować w normalnym sklepie. To czy nie będzie on zbyt obcisły możemy sprawdzić jedynie w sposób empiryczny. Strój trzeba przymierzyć. Z dopasowaniem wyglądu spodenek czy tez spodni do biegania również nie powinniśmy mieć większych problemów.