Jak chronić się przed deszczem na górskim szlaku?

kurtki przeciwdeszczoweKto planuje dłuższą wędrówkę po górskich szlakach, ten musi pamiętać o jednym-nawet jeśli wyrusza na trasę przy pięknej pogodzie, powinien mieć przy sobie odzież przeciwdeszczową. W górach pogoda zmienia się przecież bardzo szybko, a znalezienie miejsca, w którym można przeczekać ulewę, często jest równie wielkim problemem, jak powrót do schroniska.

Skuteczna ochrona przed deszczem
Niewygodne peleryny powoli przechodzą do historii. Ich miejsce zajmują wygodniejsze czapki z daszkami, solidne kurtki przeciwdeszczowe oraz spodnie z materiałów odpornych na działanie wody. Dodatkowym wsparciem dla piechura są nieprzemakalne buty oraz ochraniacze na nogawki, dzięki którym można się chronić przed wodą oraz błotem. A że wszystkie te elementy garderoby szybko schną, wędrówka w deszczu przestaje być większym problemem.

Jak zabezpieczyć swój bagaż?
Specjalne peleryny, pod które może się zmieścić plecak oraz środki impregnujące, które pozwalają zwiększyć wodoodporność plecaków, to najlepsze zabezpieczenie dla każdego miłośnika górskich wędrówek. Warto jednak mapy, dokumenty oraz telefon spakować dodatkowo do folii, tym samym zapewniając najcenniejszym drobiazgom maksymalną ochronę przed przemoczeniem.