Jak dobrać buty do biegania?

biegaczkaKażdy, zaawansowany biegacz wie doskonale, że to właśnie buty ułatwiają ruch. To w nie należy zainwestować w pierwszej kolejności, zanim wystartuje się w maratonie lub zacznie się truchtać po lesie. Jak więc dobrać takie obuwie?

Na samym początku warto po prostu zobaczyć, jakie obuwie proponuje sklep dla biegaczy. Co roku firmy sportowe wypuszczają nowe linie modeli, które mają jeszcze bardziej ułatwiać ruch. Jest jednak jedna zasada, której zawsze należy się trzymać. Buty do biegania muszą mieć grubszą podeszwę. Jeśli zamierza się biegać po twardym asfalcie, podeszwa ta powinna być jeszcze mocniejsza i solidniejsza. Następnie należy dopasować do stóp odpowiedni rozmiar. W przypadku chęci startu w maratonie lub planowanych dłuższych biegach, należy wybrać buty o rozmiar większe. Stopy podczas dłuższego, intensywnego wysiłku zaczynają bowiem puchnąć i zmieniają swoją wielkość. Wtedy takie większe obuwie będzie wygodniejsze.

Wybierając takie buty do uprawiania sportu, większość osób zwróci uwagę na to, jak wyglądają poszczególne modele w sklepie dla biegacza. Jednakże to ich funkcjonalność i praktyczność ma największe znaczenie. Dobrze dobrane obuwie mogą bowiem zdziałać cuda i ułatwić ruch.