Jakie są zalety spodenek rowerowych?

odziez rowerW okresie wiosenno-letnim wielu z nas przesiada się z autobusów i samochodów na rowery. Jest to bardzo korzystne nie tylko dla naszych portfelów, które odczuwają ulgę z powodu braku wydatków na bilety komunikacji miejskiej czy też na paliwo, ale i dla naszego zdrowia – poprawia się nasza kondycja, a waga utrzymuje się na stałym, prawidłowym poziomie.

Aby jazda na dwóch kółkach była jeszcze przyjemniejsza, możemy zainwestować w spodenki rowerowe. Dzięki nim skóra nóg, pośladków i krocza będzie chroniona przed otarciami powstającymi głównie podczas szybkiej i dynamicznej jazdy. Ponadto w spodenkach rowerowych umieszczone są dodatkowe wzmocnienia w okolicy krocza, które nie tylko chronią tę delikatną część ciała, ale i zabezpieczają materiał przez pękaniem. Co ważne, spodenki na rower wykonane są z materiału dobrze przylegającego do skóry, co powoduje, iż zakładające je osoby nie są narażone na przewrócenie się z powodu zaczepienia nogawką o jakiś element roweru.

Warto także zaznaczyć, iż do produkcji spodenek rowerowych używa się materiałów przepuszczających powietrze i odprowadzających z ciała nadmiar potu i ciepła. Dzięki temu w tego typu spodenkach mniej się pocimy, a nasza jazda jest mniej męcząca i o wiele bardziej komfortowa niż w zwykłych spodenkach dresowych. Inwestycja w odzież rowerową jest więc opłacalna.