Kask, rękawiczki rowerowe, i ochraniacze – niezbędne dla każdego kolarza

rekawiczkiKolarstwo to sport ogólnorozwojowy, który zyskuje coraz więcej zwolenników. W miastach powstają nowe ścieżki rowerowe, a prawo drogowe co jakiś czas jest dostosowywane do prowadzących dwukołowce. Jeżdżąc na rowerze pamiętać należy jednak, aby wyposażyć się w niezbędny sprzęt, taki jak na przykład kask, czy też rękawiczki rowerowe.

Co i dlaczego jest potrzebne podczas jazdy na rowerze?
Bez wątpienia kask jest niezbędny, gdy wybieramy się w podróż na rowerze. Jadąc z dużą prędkością jesteśmy narażeni na poważne urazy. Głowa to część ciała, którą powinno się szczególnie chronić.

Warto także zakupić rękawiczki rowerowe, ponieważ podczas długich wypraw, możemy nabawić się otarć na dłoniach. O wiele wygodniej jedzie się, gdy na rękach mamy rękawiczki rowerowe, ponieważ zabezpieczają one wewnętrzną stronę dłoni przed otarciami. Ponadto, dzięki rękawiczkom rowerowym możemy chronić dłonie przed zimnem.

Na pewno każdy kolarz, czy to profesjonalista, czy też amator, powinien kupić ochraniacze na stawy. W przypadku upadku, na uraz najbardziej narażone są łokcie oraz kolana. Warto więc pomyśleć o nich jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Ochraniacze nie ochronią nas przed najpoważniejszymi urazami, jednak często mogą być wystarczającym zabezpieczeniem.