Kaski rowerowe – czy warto w nich jeździć?

kaskDyskusja na temat użyteczności kasków rowerowych od wielu już lat rozpala dyskusje miłośników dwóch kółek. Obecnie jazda w nich staje się coraz bardziej powszechna, choć nadal cykliści w nie wyposażeni to raczej duża mniejszość. Czy warto zatem ich używać? Jakie są wady i zalety jazdy w kasku?

Niewątpliwą i niezaprzeczalną zaletą jazdy w kasku rowerowym jest bezpieczeństwo, które gwarantuje. I to ono powinno być czynnikiem decydującym. W wypadku uderzenia w głowę mogą bowiem uratować nie tylko zdrowie, ale i życie. Przeciwnicy jazdy w kasku często podkreślają jednak, iż większość rowerzystów nie rozpędza się do dużych prędkości. Argument ten ma świadczyć o tym, iż kaski stają się zatem zbędne.

Zapominają jednak oni o tym, iż nawet niewielkie uderzenie w głowę może okazać się bardzo niebezpieczne. Dodatkowo, trudno zignorować fakt iż cykliści poruszają się przecież najczęściej wśród samochodów oraz motorów.

Kaski rowerowe pozwalają się także poczuć bezpieczniej. Świadomość tego, iż głowa jest w jakiś sposób chroniona przy ewentualnym zderzeniu to niewątpliwie pozytywne odczucie.

Nie warto ryzykować swojego zdrowia i życia. Większość oferowanych obecnie kasków rowerowych skonstruowanych zostało przy użyciu nowoczesnych technologii. Są zatem lekkie, przewiewne i nie przeszkadzają użytkownikowi w komforcie jazdy. Warto zdecydować się na produkt renomowanej firmy. Jest on naturalnie droższy od tanich odpowiedników. Zapewnia natomiast maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Nie wolno zapomnieć także o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru.