Skarpety kompresyjne – czy warto?

Skarpety kompresyjneBiegacze mogą inwestować w szereg różnych akcesoriów, które będą pomocne w czasie treningów. Warto zastanowić się nad wyborem naprawdę skutecznych rozwiązań.

Skarpety kompresyjne to produkt, który można znaleźć w wielu sklepach dla biegaczy. Reklamowany jest jako rozwiązanie, pozwalające na poprawienie osiąganych wyników, dzięki polepszeniu krążenia oraz metabolizmu mięśni. Czy zainwestowanie w zakup takich skarpet jest dobrym pomysłem?

Przede wszystkim takie rozwiązanie powinny brać pod uwagę osoby, które dużo biegają. W czasie biegów na krótkie dystanse trudno jest zauważyć różnice między skarpetami kompresyjnymi, a zwykłymi. Dopiero po dłuższym treningu można stwierdzić, czy rzeczywiście widać różnicę w osiąganych wynikach oraz w poziomie zmęczenia.

Tego typu skarpety mogą również przydać się w czasie okresów odpoczynku po większym wysiłku, na przykład po uczestnictwie w zawodach. Lepsze krążenie sprawi, że mięśnie dostaną więcej tlenu oraz substancji odżywczych, co oczywiście pozwoli na szybszą regenerację oraz powrót do dalszych treningów. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby kupować jedynie skarpety dobrej jakości, ponieważ tanie podróbki nie będą dawać żadnych korzystnych rezultatów.