Skarpety kompresyjne – czy warto?

Skarpety kompresyjneBiegacze mogą inwestować w szereg różnych akcesoriów, które będą pomocne w czasie treningów. Warto zastanowić się nad wyborem naprawdę skutecznych rozwiązań.

Skarpety kompresyjne to produkt, który można znaleźć w wielu sklepach dla biegaczy. Reklamowany jest jako rozwiązanie, pozwalające na poprawienie osiąganych wyników, dzięki polepszeniu krążenia oraz metabolizmu mięśni. Czy zainwestowanie w zakup takich skarpet jest dobrym pomysłem?

Przede wszystkim takie rozwiązanie powinny brać pod uwagę osoby, które dużo biegają. W czasie biegów na krótkie dystanse trudno jest zauważyć różnice między skarpetami kompresyjnymi, a zwykłymi. Dopiero po dłuższym treningu można stwierdzić, czy rzeczywiście widać różnicę w osiąganych wynikach oraz w poziomie zmęczenia.

Tego typu skarpety mogą również przydać się w czasie okresów odpoczynku po większym wysiłku, na przykład po uczestnictwie w zawodach. Lepsze krążenie sprawi, że mięśnie dostaną więcej tlenu oraz substancji odżywczych, co oczywiście pozwoli na szybszą regenerację oraz powrót do dalszych treningów. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby kupować jedynie skarpety dobrej jakości, ponieważ tanie podróbki nie będą dawać żadnych korzystnych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *